Toyota Corolla ile Hafta Sonu Gezisi

Merhaba. Bu hafta sonu Toyota Corolla arabamız ile Antalya'ya yolculuk yaptık. 2009 model arabamızda dijital klima mevcut. Bu soğuk havalarda dizel aracın ısınması oldukça zor. camlardaki buğuyu ve buzlanmayı ise klimayı açarak hallediyorum.

Antalya'da hava sıcaklığı gündüz 17-20 derece civarındaydı. Aracın motorunun sıcaklığından olsun havanın sıcaklığından  olsun araç o kadar sessizleşti ve sanki süzülürmüşcesine yolda ilerliyordu.
Zaten yolda da Toyota Corolla tercihi ile ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım.

Öğretmenler Günü dolayısı ile Antalya Aquarium da bizlere ücretsiz olduğundan orayı da gezelim dedik. Girişte Isparta'dan öğretmen arkadaşlarımızı da gördük. Konu konuyu açıyor derler ye arkadaşım da Toyota Corolla 2017 model Advance paket almış. Dizel ve 7 ileri otomatik vites seçeneğini tercih etmiş.  Gururla " biz de Toyota Corolla Kulübüne üye olduk" demesi beni çok sevindirdi.

Gece dönerken aracın farlarının pek te sağlıklı olmadıklarını farkettim. Sol far çok aşağıda, sağ far ise çok yukarda. Hatta sağ far biraz kararmış . Oto elektrikçime gidip farlarımı ayarlatacağım. hem kendi güvenliğim hem de karşıdan gelen sürücülerin güvenliği için farların ayarı çok önemli.
Sizler de bu tür küçük ayarların hayat kurtaracağını aklınızdan çıkarmayın.
Keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.

Yorumlar