Toyota Corolla Kış Lastiği


Merhaba Isparta'da hava soğuk ve her yıl kar yağıyor. Kar yağmadığı zamanlarda da yollarda buzlanma mutlaka oluyor. Geçen yıl aracımın üzerinde gelen kışlık lastiklerin artık çöp olduğunu ve yeni lastik almam gerektiğini lastikçimden duyduğumda  o zaman pek önemsememiştim.

Ama havalar soğuyunca ve dün gece ilk kar düşünce arabama kışlık lastik almam gerektiğini hatırladım ve lastikçimin yolunu tuttum.Isparta'da lastiklerimi her zaman Çadırcılar'dan alırım.


Bu yıl lastikçim Toyota Corolla için GoodYear önerdiler.  205 / 55 / 16 ebatlarında olan lastikler UltraGrip 8 modeli.  İnternetten da biraz araştırdım ve kullanıcıların bu lastikten oldukça memnun olduklarını farkettim.

Arabamız aktif olarak kullanılmakta. Benim dışımda eşim de arabamızı kullanıyor ve bizim için aracın bakımları ve lastiklerin durumu oldukça önemli.  Lastik alırken de 4 tane aldım çünkü ön lastikler kadar arka lastikler de önemli.

Yazlık lastik olarak Yokohama kullanıyorum. Lastiklerin performansından oldukça memnunum.
Kış için zincir ve çekme halatı haricinde hazırım. Zincir ve çekme halatını da aracıma koyduktan sonra en azından donanımsal olarak eksiğim kalmayacak.

Kazasız, cezasız , mutlu sürüşler dilerim.

Yorumlar