Toyota Corolla Macerası 1. Bölüm


İlk arabam 2001 model bir Renault 19 Europa idi. Hatchback kasa yapısınıda olan bu arabam ile 30.000 km yol yaptım. Batı Karadeniz'den Akdeniz'e uzanan yolculuklarımda arabam beni hiç yolda bırakmadı.
Şimdiki arabam olan Toyota Corolla ile Renault 19 Europa arasında 10 tane farklı araba kullandım.   bu arabalarımın hemen hemen hepsinin değişik özellikleri vardı. Hepsi de birbirinden nitelikli ve bir o kadar da sorunlu. 3 yıl önce 1998 model Mazda 626 arabamda yaşadığım sorunlar neticesinde artık arabamı değiştirme zamanı geldiğini anladım. Kardeşim Toyota'yı bana bulduğunda ise hiç düşünmeden Mazda'yı yeni sahibine teslim etmiştim.
Şu an kullandığım arabam 2009 model Toyota Corolla D-4D MMT modeli. Özelliklerinden bahsetmem gerekirse 100.000 km bakımını yeni yaptım. 1.4 Dizel 90 HP motor ve yarı otomatik MMT şanzımana sahip. Arabam donanım paketi olarak Elegant (Dijital Klima, Alajımlı jant, CD-MP3 çalar, Otomatik kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, far sensörü, 6+ hoparlörlü ses sistemine sahip.

Arabamı kullandıkça ikinci aldığım arabalar içerisinde  en mantıklısının bu araba olduğuna karar kıldım. Bakım maliyeti düşük, sorunsuz ve masrafsız bir araba. En son kasası da teknolojiye ayak uydurmuş. kullanıcıların şikayetlerini iyi analiz eden ve arabalarına uygulayan bir firma Toyota.

Eğer sizlerde bir Toyota Corolla sahibi olmayı düşünüyorsanız eğer sakın ertelemeyin. Aldığınız arabaız size hiç bir zaman zarar ettirmez. Hem de kolay kolay masraf çıkarmaz. Bir başka yazıda buluşmak üzere.

Yorumlar