Toyota Corolla Oto Koltuğu

Merhaba. geçen hafta bir arkadaşımız trafikte ilerlerken arkadan arabasına başka bir araç çarpmiş: kaza esnasında emniyet kemerleri bağlı olmadığı için kendisi ve yanındaki bir arkadaşı kafalarında ve vücutlarının farklı yerlerinde travmalar yaşamışlar.

Bu travmalar sonucunda yoğun bakımda uzun süre müşahade altında kaldılar ve 1-2 ay kadar işe dönemeyecekler. Allah'tan ölen ve ağır yaralanan yok.Bu olayın şoku sonucunda eşime birlikte kendi arabamızda çocuklarımız ve kendimiz için yapmamız gerekenleri gözden geçirdik. arabaya kalabalık bindiğimiz günlerde sökerek bagaja kaldırdığımız oto koltuğunu tekrar yerine taktım. Kızımı oturttuğumda koltuğun kendi emniyet kemerinin kısa kaldığını farkettim.

Arka koltuktaki emniyet kemerlerini ve tokalarını kontrol ettim. Koltuğun altına giden kemer tokalarını çıkarttım. Artık Toyota Corolla mızda 5 emniyet kemeri de faal ve kullanılabiliyor.

Önce  can güvenliği sonra konfor ve keyif. emniyet kemeri takmadan araçların hareket etmesini engelleyen bir sistem geliştirilse aslında daha iyi olacak. bu konuda belki de bilim adamları çalışıyordur. ama ilk icat eden ve uygulayan kazanır diye düşünüyorum.

Kazasız, belasız, cezasız sürüşler dilerim.

Yorumlar

  1. yazıya eklemeyi unutmuşum yorumlar kısmına ekleyeyim dedim. Toyota Corolla arka koltuklarda isofix desteği var. isofix oto koltuklarının arka koltuğun arasında şaseye bağlı olan bağlantı noktalarına bağlanarak daha güvenli olmasına imkan veren bir teknoloji.
    Toyota Corolla için Oto koltuğu alırken isofix özelliği olanları tercih edebilirsiniz.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder