Toyota Corolla Camda Buzlanma
Merhaba değerli okuyucularım. Havalar soğudu haliyle siz de benim gibi arabanızın ön camındaki buzlanma ile mücadele ediyorsunuzdur. Toyota Corolla Camda Buzlanma başlıklı bu yazımda sebeplerinden ve kurtulma yollarından bahsedeceğim.

Toyota Corolla Camda Buzlanma Sebepleri


Sabahları otomobilinizin ön camında buzlanma oluyor ise bunun sebebi geceden camın tuttuğu nemi sabah ayazının dondurmasıdır. Aracınızı hava akımlarına karşı koyuyorsanız eğer bu hava akımları aracınızın ön camının nemlenmesine ve sabaha karşı da donmasına sebep olmakta.
Veya yağışlardan sonra ıslak kalan camın yine sabaha karşı oluşan soğuk havadan donması sebebiyle oluşuyor camdaki buzlanma.

Toyota Corolla Camda Buzlanma Kurtulma Yolları  • Bazı kullanıcılar ön cama su kaydırıcı spreyler sıkıyor vebu spreyler suyu nemin ön camda kalmasını engelliyor.
  • Bazı kullanıcılar ise antifrizli cam suyu ile camları silip gece ıslak bırakıyor. Bu da bazen camların buz tutmasını engelliyor.
  • Aracınızı yaşadığınız binaya doğru çevirerek park etmek , camların buz tutmasına engel olan uygulamalardan. Evinizin etrafındaki hava akımlarını hissedebilirsiniz. Rüzgar almayan tarafına ve ön tarafı binaya bakacak şekilde aracınızı park ederseniz camınız buzlanmayacaktır.
  • Silikon bazlı temizlik malzemeleri kayganlaştırma özelliğine sahip. bu tür spreyler ile aracınızı temizlemeniz durumunda su molekülleri aracınızın camında tutunamayacak ve donma olmayacaktır. 
  • Camınızın üstüne battaniye gibi bir örtü örtmek de sabah kalktığınızda ,buzun örtünün üzerinde kalmasını sağlayacaktır. 

Buzu Nasıl Temizleriz?

  • Toyota Corolla Camda Buzlanma  olduğunda buzu cam suyu ile temizleyebilirsiniz.
  • Evdeki boş bir sprey şişesine Antifrizli cam suyu veya ucuz kolonya doldurarak arabanızı çalıştırmadan cama sıkabilir ve aracınız ısınıncaya kadar buzun çözülmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bazı kullanıcılar bagajlarındaki uzun bir hortum ile egzoz gazını buza tutarak temizleme yöntemini de kullanmıyor değil. Denenebilir. ama havalandırmadan içeriye dolmasını engellemeniz önerilir.
Toyota Corolla kullanıcısı olarak benim de sık karşılaştığım Camda Buzlanma sorununa çözüm olabilecek tecrübelerimi paylaşmak istedim. Faydalı olmasını umarım. İyi Günler Dileklerimle.


Yorumlar