Toyota Corolla Devir Saati Problemi

Merhaba. bu hafta sonu ailemle birlikte havanın güzel olmasını da fırsat bilip Antalya'ya gittik. İnternetten hava durumuna baktığımızda havanın açık olduğunu görmüştük. Çocuklar için de Yat Limanındaki Oyuncak Müzesini gezmek oldukça eğlenceli olacaktı.
Cuma akşamından hazırlıklarımızı yaptık ve Cumartesi sabahı hızlı bir kahvaltıdan sonra Antalya'ya doğru yola çıktık. Hava oldukça güzeldi.
Otomobilin çalışması bile Antalya'da bir başka. Hava durumu, otomobillerin çalışma sesi bile daha sakin. Neyse konumuza dönelim.

Toyota Corolla aracımla gezintimizi yaptık ve Isparta'ya dönerken Gölbaşı mevkisinde aracın devir saatinde birden bir anormallik oluştu. Aracın devir saati normalden yaklaşık 1000 devir daha az göstermeye başladı. Yolculuk esnasında bu durumu aracın sesinden ve göstergenin dengesizliğinden farkettim. Devir saati motor sesine denk değildi. Bir aracı uzun süre kullanırsanız motor sesinden hangi devirde olması gerektiğini anlarsınız.
Isparta'ya kadar durmadan devam ettim. Aracın genel olarak çalışmasında herhangi bir problem yoktu. Bir aruza ışığı yanmadı veya herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.
Evin önüne geldiğimde 1-2 dakika kadar aracı dinlendirdim ve motoru kapattım. Daha sonra tekrar çalıştırdığımda devir saatinin düzeldiğini ve eskisi gibi gerçek deviri gösterdiğini farkettim. bir kaç gündür aracın devir saatini kontrol ediyorum ve herhangi bir anormallik yok. Ama bu tekrar olmayacağı anlamına da gelmiyor.
İlk fırsatta aracımı servise sokacağım ve bakımlarını yaptırırken bu sorundan servis yetkililerine de haber vereceğim.  Toyota Corolla Devir Saati Problemi konusunda herhangi bir gelişme olduğunda buradan sizlere duyururum.
Keyifli ve sağlıklı sürüşler dilerim.

Yorumlar

 1. Toyota Corolla kullanmıyorum. ama aynı sorun benim arabamda da oldu. bu sorunu yetkili servisler rahatlıkla çözüyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu nasıl çözdünüz

   Sil
  2. yetkili servise götürmenizi tavsie ederim. Genelde motor devrini volant tarafından ölçüyorlar. oradaki sensör ile ilgili olabilir demişti bir usta.

   Sil
 2. toyota corolla arabam vardı ve bu sorunu hiç görmemiştim.

  YanıtlaSil
 3. Toyota corolla araç kullanıcısının devir saati problemini bende yasadım yetkili servise görürdüm fakat servis nasıl halletti bilemiyorum aracın yanına almadılar beni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kurallara Toyota dahil bir çok servis oldukça sıkı uyuyor. ben de geçen gün ücretsiz hava yastığı bakımı için gitttiğimde aracı dış kapıda teslim aldılar. resimlerini çektiler ve dış kapıda teslim ettiler.

   Sil

Yorum Gönder