Toyota Corolla Dijital Klima Ayarları


Merhaba. Toyota Corolla kullanmaya başladığımdan beri (3 yılı geçti) benden kaynaklanan sorunlar ve rutin bakımları haricinde aracı herhangi bir servise götürme ihtiyacı hissetmedim.  Aracım 2009 model Elegant paket ve dijital klima mevcut. Klima soğutma performansı oldukça iyi ama klima inverter klima değil yani ısıtma özelliği yok. Faka özellikle kışın ısıtma modunda da klimayı açıyorum motor sıcaklığı ile birlikte ön camdaki buharı çözmek kolaylaşıyor. Her sabah ve akşam aracımla işe gidip gelirken motor tam anlamı ile hedefe vardığımda ısınmış oluyor.
Özellikle sabahları bu sorunu daha çok yaşıyoruz. Bu yüzden de keşke Toyota Corolla dizel versiyonlarında ısıtma özelliği olan bir dijital klima  olsa.

Arabanın çakmak soketinden çalışan elektrikli bir koltuk ısıtıcı bile kullanmıştım. bu ısıtıcı yüzünden aracın çakmaklığı bozuldu. Büyük bir ihtimalle sigorta atmıştır.

Diğer otomobillerde ısıtmalı klima mutlaka vardır. Otobüs, minibüs ve diğer ticari araçlarda olduğunu biliyorum. bu konuda tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.


Yorumlar

  1. kerim canaydın19 Aralık 2017 05:34

    toyota corolla dijital kliması basit bir klima . aslında her bölgenin farklı ısıtılmasını veya soğutulmasını sağlayan kl,imalar mevcutç bu konuda üst düzey araçları inceseniz olur. Audi A6 BMw 7 serici Mercedes'i 600 serisi araçlarına bir bakın.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder