Toyota Corolla 2018 Model Bizi Ne Bekliyor?Yeni yılda Toyota firması Corolla başta olmak üzere araçlarının bir çoğunda değişiklik yapılacağını belirtti. Toyota Corolla 2018 Model ile bizi neler bekliyor başlıklı bu yazımda yağılacak değişikliklerden bahsedeceğim.

BMW firması ile yapılan işbirliği ile yeni nesil 1,5 , 1,8 motorların  Toyota Corolla 2018 model için kullanılması öngörülüyor. bu konuda Hem performans hem de ekonomi kriterlerini göz önünde bulunduracak olan toyota mühendisleri en az masraf ve sorun ile uzun süre kullanım felsefelerinden ödün verecekler mi göreceğiz.

Motor teknolojilerinde hibrit ve elektrikli motor kullanan Toyota  firması Toyota Corolla 2018 model için de bu motor seçeneklerini getirebilir.

Buraya kadar yazdıklarımı okuduysanız eğer motor seçenekleri ile ilgili beklentilerimin boşa çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim. En azından ülkemiz için  motor seçeneklerinde değişiklik yok. Zaten iyi satan bir otomobili durduk yere değiştirmenin de bir anlamı yok.
Bence sık sık görünüş değiştiren bir otomobilin yan sanayisi de zayıf oluyor. bu yüzden de herhangi bir hasar veya arıza sonucunda müşterilere açacağı masraf yüksek olacağından ikinci elde pek de tutulmuyorlar. aslında Bu konuda Toyota firmasının 20 yıldan fazladır kullandığı 1.6 benzinli motor güzel bir örnek olacaktır. her yıl eksiklikleri giderilmiş ve sorunları en aza indirgenmiş motorun tutulan bir motor olmasının önünde pek bir engel yok.
Dış görünüş olarak ta pek bir değişiklik olmayan Toyota Corolla 2018, yine en fazla tercih edilen otomobillerden birisi olacaktır.
Benim düşüncem devletin motor hacmine göre belirlediği vergilendirme sistemine uygun motor seçeneklerinin eklenmesi, 1.33 , 1,4 , 1,6 motor seçenekleri için vergi miktarları aynı. o zaman neden 1.33 benzinli tercih edilsin ki?

Elbette otomobil bir zevk işi. bu konuda kullanıcıların neler düşünerek otomobil aldıkları ile ilgili tartışmayı bir başka yazıda yaparız.


Yorumlar

  1. Toyota Corolla hemen hemen her ülkede satışı olan ve Japonların aslında dünyanın hakimi olduklarını gösteren en önemli kanıtlardan biridir.
    2018 model toyota corollanın ülkemizde elektrikli olanının 100 bin TL civarında satılması halkımızı daha da memnun eder.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder